Zmiany, zmiany, zmiany...

  • 11.07.2019, 16:59
  • MaK
Zmiany, zmiany, zmiany...
Rozmowa z trenerem MKS Mazur Sierpc - Markiem Listkowskim.

Sporo działo się w klubie po zakończeniu sezonu...
Po zakończeniu sezonu zawodnicy udali się na urlopy, a zarząd dokonał oceny pracy zespołów biorących udział w rozgrywkach. Jeżeli rozmawiamy o seniorach, to sezon miał dwa oblicza. Pierwsza runda, którą trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Zajmowaliśmy bowiem 3 miejsce i co się okazało najgorsze - pewne utrzymanie w I lidze. Druga runda to wynik bardzo przeciętny. Można było wyciągnąć z tej rundy rozgrywek nieco więcej.

Z klubu odszedł pan Jerzy Listkowski. Co było przyczyną tej decyzji?
Pan prezes już od pewnego czasu dawał znaki, że będzie to jego ostatni sezon w tej roli. Tak też się stało. Myślę, że o przyczyny tej decyzji można zapytać samego pana Jerzego.

Przez „moment” mówiło się także, że i Pan nie będzie w nadchodzącym sezonie trenował pierwszej drużyny.
Tak się zapowiadało. Już podczas drugiej rundy rozgrywek złożyłem na ręce prezesa zarządu rezygnację z pełnienia mojej funkcji. Z tego miejsca chcę podziękować zarządowi za bardzo profesjonalne potraktowanie mojej decyzji. Zaraz po zakończeniu rozgrywek prowadziłem długie rozmowy z zarządem na temat funkcjonowania drużyny, jej kształtu i dalszego rozwoju sekcji. Doszliśmy do porozumienia.

Jak wyglądać będzie sztab szkoleniowy?
Obecnie do sztabu szkoleniowego oprócz mnie wchodzą Piotr Tyndorf, Krzysztof Wolski, Zdzisław Prątnicki.

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie zarządu. Jakie ustalenia? „Kto i za co” będzie odpowiedzialny, kto przejął obowiązki pana Jerzego?
Co do zarządu i wyboru prezesa to wiem tylko, że rozmowy trwają.

Jak wygląda kondycja finansowa Mazura?
Na to pytanie w pełni odpowiedzialnie odpowie na pewno ktoś z zarządu klubu.

Przejdźmy teraz do samej drużyny. Zarząd klubu postawił na wychowanków. Jak będzie wyglądała kadra naszych seniorów?
Kadra seniorów w tym sezonie zmieni się dość znacznie. Uważamy, że naszą najlepszą inwestycją będą nasi wychowankowie. I tak w tym sezonie do drużyny seniorów dołączą wszyscy zawodnicy w wieku juniora. Poza tym w drużynie pozostają prawie wszyscy zawodnicy z Sierpca. Na grę w Mazurze wyraziło chęć także 3 chłopaków spoza miasta (Łukasz Romatowski, Filip Koper i Damian Piórkowski). Drużynę opuszczają: Łukasz Białaszek, Bartosz Starzyński, Piotr Pakulski, Artur Sadowski, Adrian Konczewski.

Jak przebiega okres przygotowawczy?
Okres przygotowawczy dopiero przed nami. Rozpoczynamy 5 sierpnia. 

Chyba po raz pierwszy w historii klubu zespół przebywał na zagranicznym zgrupowaniu. Jak ono wyglądało?
Bardzo dziękuję za to pytanie. Pojawiły się niezgodne z prawdą komentarze w środowisku sportowym. Informuję więc osoby, którym nie po drodze z piłką ręczną, że wszyscy łącznie z opiekunami tego wyjazdu płacili za siebie. Klub zorganizował przejazd na lotnisko w jedną stronę, a za powrót opłacił jeden z naszych sponsorów. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować firmie Oasis Tours za doskonałe przeprowadzenie całej imprezy. Zgrupowanie to chyba zbyt duże słowa. Nasi młodzi zawodnicy mieli za sobą bardzo dobry sezon oraz trudny rok szkolny. Pomyślałem, że warto dla nich zorganizować wyjazd, podczas którego odpoczną i który pozostanie w ich pamięci na długo. Skontaktowałem się z szefem wyżej wymienionej firmy i dokonaliśmy wyboru kierunku i miejsca wyjazdu. I tak w dniach od 06.06 do 13.06 bardzo aktywnie spędzaliśmy czas w Tunezji w hotelu Club Rosa Rivage. 

Przejdźmy jeszcze na chwilę do spraw organizacyjnych. W centrali związku często dokonywane były zmiany polegające na reorganizacji rozgrywek. Jak będzie w tym sezonie?
W tym sezonie podobnie jak w ubiegłym pierwsza liga podzielona została na 3 grupy, My rywalizować będziemy w grupie A. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w grupie będzie 12 drużyn. Nielba Wągrowiec, Sokół Kościerzyna, Warmia Olsztyn, SMS Gdańsk, Arka Gdynia, Tytani Wejherowo, GKS Żukowo, Jurand Ciechanów, MKS Kwidzyn, Gwardia Koszalin, KS Meble Elbląg, MKS Mazur.

Kiedy rozpoczynają się rozgrywki? Kto pańskim zdaniem będzie pretendował do awansu?
Nie ma jeszcze oficjalnej daty rozgrywek. Przewidujemy, że będzie to druga połowa września. Myślę, że najmocniejsza ponownie będzie Nielba Wągrowiec. Bardzo ambitne plany ma drużyna z Olsztyna. Zobaczymy, jak to będzie po kilku kolejkach.

A jak ocenia pan siłę naszego zespołu?
W tym sezonie przed nami bardzo trudne wyzwanie. Drużynę opuściła spora grupa doświadczonych zawodników. W ich miejsce dołączą młodzi chłopcy. Ale pozostali w drużynie nasi wychowankowie, którzy będą musieli wziąć ciężar gry na swoje barki. Na pewno będziemy dużo młodsi w tym sezonie.

W Sierpcu systematycznie zwiększana jest infrastruktura sportowa. Niedawno powstała kolejna hala sportowa. Myślę, że kibice są ciekawi, gdzie Mazur rozgrywać będzie mecze ligowe?
Wiele dużo większych miast może nam pozazdrościć takiej bazy sportowej. Mamy 4 pełnowymiarowe hale w promieniu 5 kilometrów. Piękny stadion, boiska wielofunkcyjne, dwa baseny. Warto wspomnieć o boisku do piłki ręcznej plażowej. Mamy przecież Mistrzów Polski w kategorii juniorów w tej dyscyplinie. Czterech naszych zawodników ostatnio występowało na Mistrzostwach Europy Juniorów w Starych Jabłonkach. Pozostaje tylko  pracować dalej. Myślę, że jako klub wykorzystamy w pełni całą infrastrukturę sportową w Sierpcu. Co do meczów seniorów, to rozmowy jeszcze trwają, ale myślę, że pozostaniemy w hali SP nr 2.

Czego należy życzyć piłkarzom ręcznym w nadchodzącym sezonie?
Zdrowia i oby nas kontuzje omijały. Bardzo ważne jest, aby zwiększało się grono sympatyków piłki ręcznej. Bardzo dziękujemy dotychczasowym sponsorom. Nie sposób wymienić wszystkich. Bardzo mocno dziękujemy pani Katarzynie Dul oraz Fitness Medical za pomoc w rehabilitacji kontuzjowanych chłopaków. 

Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję.

MaK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe