Koniec darmowego parkowania

  • 25.07.2019, 08:37 (aktualizacja 25.07.2019, 08:40)
  • SK
Koniec darmowego parkowania
Jeszcze w tym roku zgodnie z postanowieniami uchwały Rady Miejskiej Sierpca z dniem 1 września zostanie uruchomiony drugi etap Strefy Płatnego Parkowania w Sierpcu, który obejmie ul. Jana Pała II i ul. Wiosny Ludów.

Decyzja o stworzeniu Strefy Płatnego Parkowania w mieście została podjęta jeszcze za poprzedniej władzy, czyli w 2013 roku. Obecnie już od dłuższego czasu funkcjonuje jej pierwszy etap, zaś drugi zostanie uruchomiony lada moment. Głównym celem stworzenia strefy jest wymuszenie ruchu pojazdów w centrum miasta i odciążenie miejsc parkingowych. Na terenie miasta, a szczególnie w dni targowe, występują problemy z parkowaniem pojazdów. Często posiadacze aut nieracjonalnie wykorzystują miejsca parkingowe. Na przykład mieszkańcy osiedli parkują wzdłuż głównych ulic a nie na parkingach osiedlowych, które w tym czasie świecą pustkami. Miejsca parkingowe wzdłuż ul. Jana Pawła II czy ul. Wiosny Ludów są wręcz zapchane. Powoduje to utrudnienie w płynności ruchu aut, jak również stwarza zagrożenie dla pieszych wychodzących zza pojazdów. Mająca miejsce rozbudowa Strefy Płatnego Parkowania obejmie ul. Jana Pała II od skrzyżowania z ul. Piastowską do skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja, oraz ul. Wiosny Ludów od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Piastowską. Rozpoczęte w minioną niedzielę prace montażowe objęły zamontowanie podstaw pod urządzenia, zaś ich montaż nastąpi pod koniec sierpnia. Łącznie zostaną zamontowane cztery parkomaty. Rozbudowana strefa zostanie oznaczona znakami pionowymi.
Zgodnie z regulaminem w Strefie Płatnego Parkowanie będą wprowadzone trzy rodzaje opłat. Pierwsza dotyczy karty abonamentowej ogólnej, którą może wykupić każdy korzystający ze strefy – 50 zł, druga zaś to karta abonamencka dla mieszkańca, która przysługuje osobie zamieszkującej  okolicę strefy- 15 zł,decyduje tu wpis w dowodzie rejestracyjnym. Kolejna opłata zaczyna się od 1 zł. Ważnym jest, że osoby prowadzące działalność gospodarczą będą mogły w pełni odpisać zakup karty  od podatku.  Zostanie także wyznaczonych kilka miejsc parkingowych zwolnionych z opłaty dla osób niepełnosprawnych posiadających aktualną kartę.
Przypominamy, że kolejną częścią miasta, gdzie ruch w dni targowe jest duży i miejsc parkingowych brakuje, to Plac Chopina i ulice przyległe. Tu również w przyszłości zostaną zamontowane parkomaty, ale zanim to nastąpi, musi mieć miejsce rewitalizacja tej części miasta i wyznaczenie bezpiecznych miejsc parkingowych.

SK

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kamiś
Kamiś 26.07.2019, 12:09
A ja popieram! Nie ma innej możliwości udrażniania ruchu, niż większanie stawek za parkowanie. Jeśli ktoś musi, zapłaci więcej, jeśli nie musi, nie przyjedzie autem, tylko pieszo bądź rowerem. Samochodów na naszych drogach jest za dużo, a w ~80% jedzie jedna osoba... Wielkie brawa dla władz za niepopularną ale potrzebną decyzję. Niestety w dzisiejszych czasach populizm jest cześciej obecyny niż sens.
Pawel K
Pawel K 25.07.2019, 21:59
Rozumiem że chodzi o wpływy do kasy miejskiej, bo pieniądze na inwestycje muszą się z czegos brać, ale... Czy aby dobrym pomysłem jest płatna strefa parkowania w miejscach gdzie już nie ma gdzie się gdzie zatrzymać. Duże miasta to co innego, bo mają rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej i auto można pozostawić na obrzeżach miasta. Ale sierpc? Widać srebrniki przysłoniły radnym oczy.
Łukasz
Łukasz 25.07.2019, 15:07
Ludzie w sierpcu mało zarabiają to z***my im jeszcze za parkowanie
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.07.2019, 12:10
I wszyscy będą parkować tu na blokach a my mieszkańcy nie będziemy mieli gdzie. Super

Pozostałe