Marszałek rozdaje kasę

  • 25.07.2019, 09:17 (aktualizacja 25.07.2019, 09:20)
  • SK
Marszałek rozdaje kasę
Powiat sierpecki otrzyma ponad 567 tys. zł z budżetu Mazowsza, a wszystko dzięki mazowieckim programom wsparcia. 19 lipca w Mochowie doszło do podpisania umów pomiędzy włodarzami z terenu powiatu a marszałkiem Adamem Struzikiem i wicemarszałkiem Wiesławem Raboszukiem. W spotkaniu wziął udział radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone m.in. na budowę wodociągu zasilającego w wodę ogródek działkowy „Malinka” w Sierpcu, budowę bieżni i skoczni w dal wraz z modernizacją boiska trawiastego w  Bożewie Nowym, czy modernizację terenu rekreacyjnego w Stopinie. W tym roku na remont i tworzenie nowych obiektów sportowych wsparcie samorządu Mazowsza otrzymały trzy gminy z powiatu sierpeckiego. Gmina Rościszewo na przebudowę i modernizację boiska szkolnego wielofunkcyjnego w Rościszewie otrzymała dofinansowanie w kwocie 95 250 zł, gmina-miasto Sierpc na budowę kortów tenisowych 96 tys. zł, zaś gmina Mochowo na budowę bieżni i skoczni w dal wraz z modernizacją boiska 95 250 zł.
Po raz pierwszy samorząd Mazowsza uruchomił program wsparcia dla działkowców, z którego skorzysta Sierpc, otrzymując 11 932 zł na modernizację instalacji systemu monitoringu na terenie ogródków działkowych oraz budowę wodociągu zasilającego w wodę ogródek działkowy „Malinka”. Gminy Gozdowo, Rościszewo oraz Mochowo otrzymają łącznie ponad 66 tys. zł, które przekażą na: remont elewacji garażu wraz z wymianą drzwi strażnicy OSP Kowalewo Podborne, remont bramy garażowej strażnicy OSP Kuski, remont instalacji elektrycznej strażnicy w Zglenicach Dużych oraz mobilny agregat prądotwórczy w Ligowie.Przyznano także wsparcie z samorządu województwa dla 21 sołectw z 5 gmin. Maksymalna kwota, jaką mogło uzyskać sołectwo, to 10 tys. zł dla jednego projektu. Łącznie do sołectw trafi 203 tys. zł.
Podczas  piątkowego spotkania podpisano także umowy w sprawie wsparcia unijnego na wymianę pieców w gminach Joniec i Sierpc. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt ten otrzyma ponad 1,1 mln zł dofinansowania w ramach PRO WM 2014-2020. Jest to projekt partnerski dwóch gmin. Inwestycja dotyczy wykonania dokumentacji projektowej dla każdego budynku, zakupu i dostawy urządzeń oraz wykonania kompletnych instalacji. Na terenie gminy Sierpc zainstalowane zostanie w sumie 40 urządzeń grzewczych, tj. 35 kotłowni na gaz ziemny, 2 kotłownie na biomasę, 1 na gaz płynny oraz 2 przyłącza do sieci ciepłowniczej. 
Wśród beneficjentów podpisujących umowę z włodarzami Mazowsza zabrakło przedstawicieli gminy Szczutowo. Jest to jedyna gmina w powiecie, z którą 19 lipca nie doszło do podpisania umowy w ramach mazowieckiego programu wsparcia.  

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe