Mali artyści na plenerze plastycznym

  • 25.07.2019, 09:29 (aktualizacja 25.07.2019, 09:31)
  • (katia)
Mali artyści na plenerze plastycznym
W ramach Akcji „Lato w Mieście” 2019 ruszyły zajęcia w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, które w tym roku zaproponowało szereg warsztatów tygodniowych, dwu- i jednodniowych. Od 15 lipca, przez cały tydzień, dzieci brały udział w XIV Plenerze Plastycznym „Mała Sztaluga”. 

Plener dla dzieci związany jest z Ogólnopolskim Plenerem Plastycznym dla dorosłych i ma na celu włączyć dzieci w tworzenie sztuki- tej małej- którą dziecko może samodzielnie wykonać, ale również tej dużej, do której poznawania zachęcają prowadzący zajęcia. „W tym roku zaproponowaliśmy uczestnikom tworzenie w miejscach, które miały ich uwrażliwić na piękno przyrody, ale także zapoznać ich z elementami architektury”- mówi Kasia Moskal, kierownik wypoczynku. „Codziennie chodziliśmy w inne miejsca naszego miasta, tak, by dzieci mogły zobaczyć i narysować różne elementy świata ożywionego i nieożywionego”. Były także zajęcia z artystami, którzy na co dzień związani są z grupą plastyczną „Impresja” działającą w CKiSz-u w Sierpcu. O historii Misia Wojtka opowiedział i oprowadził uczestników po miejscach z nim związanych Wojciech Witkowski. Mali artyści, już w pracowni plastycznej, rysowali misie pluszowe, a później niedźwiedzie. Piękną łąkę i delikatne kwiaty malowane były pod okiem Moniki Laskowskiej. Każdy dzień to też inna technika malowania, tak by uczestnicy poznali, że tworzyć można praktycznie wszystkim: były farby plakatowe i akwarele połączone ze świecą, ołówek, pastele, kredki. Na koniec zajęć w foyer Centrum powstała całkiem pokaźna wystawa prac, które jednak bardzo szybko zniknęły, bowiem każdy z uczestników (a także rodzice i dziadkowie) chciał mieć te dzieła w zbiorach prywatnych.
 

(katia)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe