Chwała Bohaterom

  • 08.08.2019, 10:08
  • SK
Chwała Bohaterom fot. UM Sierpc
Jak co roku 1 sierpnia o Godzinie W samorządowcy miejscy, radni powiatowi, przedstawiciele stowarzyszeń i związków zawodowych, harcerze uczcili pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego, składając kwiaty pod pomnikiem. 

W tym roku mija 75 rocznica od bohaterskiego zrywu powstańczego w okupowanej Warszawie. Oddając hołd walczącym o wolną Polskę, przy dźwięku syren złożono kwiaty przed pomnikiem „Żołnierzom Września 1939 i Armii Krajowej”.
W tym roku odbył się również po raz pierwszy Wirtualny Bieg Pamięci Powstańców Warszawskich. Radek Nowakowski i Arkadiusz Muszyński zaprosili sierpczan do wspólnego patriotycznego biegu. Grupa biegaczy przebiegła dokładnie 1944 metry, aby w ten symboliczny sposób oddać hołd żołnierzom Państwa Podziemnego.

 

SK

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe