Dopiął swego...

  • 08.08.2019, 10:16 (aktualizacja 08.08.2019, 10:19)
  • MaK
Dopiął swego... fot. KPP w Sierpcu
W ubiegłym tygodniu przed budynkiem komendy w Sierpcu doszło do uszkodzenia policyjnego radiowozu. 27-letni mężczyzna w odwecie za to, że policjanci nie chcieli osadzić go w policyjnym areszcie urwał w aucie lusterko.

Wczoraj po południu do sierpeckiej komendy przyszedł młody mężczyzna, który zapytał dyżurnego jednostki co musiałby zrobić, aby policjanci osadzili go w policyjnym areszcie, ponieważ chciał sobie odpocząć. 
Funkcjonariusz wytłumaczył mężczyźnie, że nie można bez odpowiedniej podstawy prawnej nikogo zatrzymywać. 27-latka taka odpowiedź nie usatysfakcjonowała. Zdenerwowany wyszedł przed budynek komendy i kopnął w lusterko stojącego radiowozu. Po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy wychodzili z budynku i osadzony w policyjnym areszcie.
Mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu, był zadowolony ze swojego postępowania i osiągnięcia przez siebie wymarzonego celu. Jak się okazało był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdował się blisko promil alkoholu. Mieszkańcowi Sierpca zostały przedstawione zarzuty zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Przyznać należy, że to naprawdę niecodzienna sytuacja. Nieczęsto bowiem zdarza się, by ludzie za cel odpoczynku obierali areszt a nie np. nadmorski kurort. Zastanawiamy się, czy po wytrzeźwieniu mężczyzna zdał sobie sprawę z faktu, że odpoczynek, którego tak bardzo zapragnął może wydłużyć się aż do 5 lat. Jeżeli tak, to zadać sobie należy kolejne pytanie, czy tak długi wypoczynek nie wpłynie negatywnie na jego samopoczucie... :)

Przy okazji…
Korzystając z możliwości kontaktu z rzecznikiem prasowym policji zapytaliśmy także jak wyglądać będzie zabezpieczenie Sierpeckiego Festiwalu Smaków. W nadchodzący weekend policja angażuje wszelkie możliwe siły i środki, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu. Wprowadzone zostaną wzmożone patrole policji w godzinach dostosowanych do potrzeb z uwagi na odbywające się imprezy i koncerty. Ponadto policja na bieżąco monitoruje i sprawdza wszystkie sygnały, które mogłyby mieć wpływ na przebieg sierpeckich imprez (także w kontekście odbywającego się w Płocku, 10 sierpnia, Marszu Równości) - poinformowała nas Aleksandra Szarwińska z sierpeckiej komendy.
Ponadto wczoraj na swoim fanpag`u burmistrz Jarosław Perzyński zaprezentował także plan rozmieszczenia parkingów podczas tegorocznego Festiwalu Smaków. To także bardzo usprawni ruch drogowy w obrębie imprezy, a co za tym idzie poprawi niewątpliwie bezpieczeństwo festiwalowiczów. Mapę prezentujemy poniżej.

MaK

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe