„Było morze, w morzu kołek, a na kołku był wierzchołek, na wierzchołku siedział zając i nogami przebierając, śpiewał tak!”

  • 08.08.2019, 10:26 (aktualizacja 08.08.2019, 10:28)
  • (katia)
„Było morze, w morzu kołek, a na kołku był wierzchołek, na wierzchołku siedział zając i nogami przebierając, śpiewał tak!”
W piątek 2 sierpnia w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zakończyła się Letnia Akademia Sztuki, w której uczestniczyły dzieci z Sierpca i okolic. Dzieci zagrały przedstawienie pt. „Ahoj, przygodo!”- historię wakacyjnych przygód, zabaw nad morzem, opowiedzianą za pomocą wierszy znanych, polskich poetów oraz teatru cieni. Spektakl, pomimo krótkiej formy, wspaniale przeniósł wszystkich zgromadzonych w świat dziecięcej wyobraźni, piosenki, słowa mówionego, gestu.

Staramy się, aby podczas naszych wakacyjnych zajęć zarażać dzieci i młodzież pasją do sztuki. Dla wielu z nich jest to często pierwszy kontakt ze sceną, z niektórymi formami plastycznymi czy muzycznymi – mówili instruktorzy, którzy pracowali z dziećmi podczas Letniej Akademii.
Przez cały tydzień, poprzez różne formy zabawy, uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje pasje wokalne, teatralne i plastyczne. Połączenie zabawy i nauki oraz wspólne przygotowanie spektaklu było dla dzieci przygodą, ale też pozwoliło zdobyć nowe umiejętności, pokonać tremę, a przede wszystkim dobrze się bawić.

(katia)

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe