Oddali hołd powstańcom – biegnąc

  • 08.08.2019, 10:35
  • Radek
Oddali hołd powstańcom – biegnąc

To już 75 lat od pamiętnego zrywu. To już 75 lat od wydarzenia, które na zawsze zagościło w sercach Polaków. To już 75 lat od Powstania Warszawskiego, w którym krew za nas, za to, abyśmy mogli dzisiaj żyć w wolnym kraju przelewali bohaterowie. 
Dzisiejszy tekst specjalnie rozpocząłem od słowa zryw, gdyż teraz nawiążę do tego samego słowa w jego sportowym znaczeniu. Hołd można oddać na wiele sposobów. Osoba, którą mam na myśli, jest inicjatorem wielu pozytywnych akcji w Sierpcu, powiecie sierpeckim, a nie boję się powiedzieć, że i województwie mazowieckim oraz na terenie kraju. Mowa o Arkadiuszu Muszyńskim, mężu, ojcu, koordynatorze regionalnym Szlachetnej Paczki w województwie mazowieckim, wiceprezesie stowarzyszenia „W trosce o rodzinę na wzgórzu Loret”, wolontariuszu Pokojowego Patrolu WOŚP.
To on, nie zastanawiając się, zaproponował sierpczanom oraz mieszkańcom powiatu sierpeckiego oddanie hołdu podczas biegu. Każdy miał przebiec 1944 m. To nie jest przypadkowa liczba, Polacy ją przecież bardzo dobrze znają. Ta pozytywna akcja spodobała się pasjonatom biegania i nie tylko. Inicjatywę bez wahania poparli Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca, oraz jego zastępca Piotr Nowakowski. Szykowała się prawdziwa lekcja historii i takowa się odbyła. 
Po złożeniu zniczy przy pomniku obok Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu przyszedł czas na start. Biegli starsi i młodsi. Wspomniałem o lekcji historii. Jak można nie nazwać nią faktu, że w biegu uczestniczyła mama wraz z synkiem, którego wiozła w wózku? Ten młody chłopiec będzie pamiętał, że uczestniczył w tak podniosłym wydarzeniu, na sportowo. Takie akcje należy wspierać i pomagać im zaistnieć. Bo pamięć nie zaginie nigdy. Na mecie na biegaczy czekały medale wręczane przez wiceburmistrza Piotra Nowakowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Sierpcu Dariusza Malanowskiego, radnych miejskich Artura Balcerowskiego i Krzysztofa Kacperskiego. Uczestnicy z dumą wznieśli do góry napis „Sierpc pamięta”. Organizator zapowiada kontynuację akcji w przyszłym roku.
- Dziękuję wszystkim, którzy razem z nami przebiegli ten symboliczny dystans 1944 m, aby uczcić pamięć o bohaterach. Dziękuję Panu Jarosławowi Perzyńskiemu za ufundowanie pamiątkowych medali. Dziękuję Radkowi Nowakowskiemu za pomoc w organizacji, Straży Miejskiej oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Sierpcu za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu. Do zobaczenia za rok, mam nadzieję w większym gronie. Hołd można oddać na różne sposoby, minutą ciszy, zapaleniem znicza czy w jakikolwiek inny sposób. My postanowiliśmy oddać hołd Powstańcom, biegnąc lub spacerując. Bo najważniejsze to, by pamiętać o tych Bohaterach, dzięki którym teraz możemy żyć w wolnym kraju – mówił Arkadiusz Muszyński.

Radek

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe