Złota siatkówka popularna także w Sierpcu

  • 16.08.2019, 09:17 (aktualizacja 16.08.2019, 09:18)
  • Radek
Złota siatkówka popularna także w Sierpcu
.

Dzisiaj na początku odniosę się bezpośrednio do tytułu tego artykułu. Złota siatkówka popularna także w Sierpcu. Co miałem na myśli? Jesteśmy mistrzami świata w siatkówce mężczyzn. Taki sukces, świadomość, że na świecie nie ma lepszej drużyny, powoduje, że ludzie chcą uprawiać ten sport. Sukces oddziaływuje na psychikę i to jest bodajże największa jego siła. Kiedy wygrywał Adam Małysz, mówiono o „Małyszomanii”. Nazywajmy to jak chcemy, może być Kurkomania, Kubiakomania czy Drzyzgomania. Grajmy w siatkówkę, ruszajmy się, cieszmy się z tego sportu i doskonalmy swoje umiejętności. 
Tym razem na zaproszenie animatora sportu Łukasza Wróblewskiego i Starostwa Powiatowego w Sierpcu na sierpecki orlik przyszli siatkarki i siatkarze. Patronat nad imprezami objął starosta sierpecki Mariusz Turalski. Cztery pary kobiece rywalizowały o złote medale. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, gdzie grano do dwóch zwycięskich setów do 15 punktów, w przypadku tie-breaka do 11 punktów. Rozegrano łącznie 6 bardzo ciekawych, stojących na wysokim i wyrównanym poziomie spotkań. Napisałem wyrównanych, bowiem do ostatniego spotkania nie było wiadomo, kto wygra. Po podliczeniu punktów trzy pary miały taką samą liczbę oczek. O zwycięstwie decydowały bezpośrednie pojedynki pomiędzy zainteresowanymi parami. Okazało się, że najlepszym siatkarskim damskim duetem są Martyna Kościjańska/Zuzanna Kwiecień. Martyna i Zuzia zdobyły 6 punktów, miały najlepszy bilans bezpośrednich setów (3:2). Wartym podkreślenia jest fakt, że Zuzia to najmłodsza uczestniczka turnieju (13 lat). Drugą lokatę również z 6 punktami zajęły Katarzyna Asztemborska/Elżbieta Perzyńska (bilans bezpośrednich setów 3:3). Na trzecim stopniu podium stanęły Agnieszka Stankiewicz/Joanna Szymańska. Ten duet uzyskał 6 punktów, ale miał nieco gorszy stosunek setów (2:3). Czwarte miejsce zajęły Zuzanna Krukowska/Aleksandra Zawadzka.
Był turniej dla pań, nie mogło zabraknąć także męskiej rywalizacji. Wygrywając wszystkie pojedynki, zwycięzcami turnieju zostali Łukasz Lewandowski/Filip Lewandowski (ojciec i syn). Drugie miejsce w turnieju zajęła para Igor Suliński/Radek Żuchliński. Na trzeciej pozycji turniej zakończyli Tomek Kordulasiński/Adam Wesołowski. Tuż za podium turniej zakończyli Maciej Turowski/Bartosz Fedaczyński.
- Serdecznie dziękujemy Paniom i Panom za grę oraz dostarczone wspaniałe emocje. Cieszy fakt, że siatkówka, w której jesteśmy przecież mistrzami świata, często gości na sierpeckim orliku – mówił Łukasz Wróblewski.

Wyniki turnieju siatkówki kobiet:
Martyna Kościjańska/Zuzanna Kwiecień - Katarzyna Asztemborska/Elżbieta Perzyńska 1:2 (11:15, 15:11, 8:11)
Agnieszka Stankiewicz/Joanna Szymańska - Zuzannna Krukowska/Aleksandra Zawadzka 2:0 (15:6, 15:13) 
Katarzyna Asztemborska/Elżbieta Perzyńska - Zuzannna Krukowska/Aleksandra Zawadzka 2:0 (15:12, 26:24)
Martyna Kościjańska/Zuzanna Kwiecień - Agnieszka Stankiewicz/Joanna Szymańska 2:0 (15:13, 16:14) 
Katarzyna Asztemborska/Elżbieta Perzyńska - Agnieszka Stankiewicz/Joanna Szymańska 1:2 (15:11, 9:15, 4:11) 
Zuzannna Krukowska/Aleksandra Zawadzka - Martyna Kościjańska/Zuzanna Kwiecień 0:2 (9:15, 12:15) 
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Martyna Kościjańska/Zuzanna Kwiecień
II miejsce - Katarzyna Asztemborska/Elżbieta Perzyńska
III miejsce - Agnieszka Stankiewicz/Joanna Szymańska
IV miejsce - Zuzanna Krukowska/Aleksandra Zawadzka 

Wyniki turnieju siatkówki mężczyzn:
Mecz o 3 miejsce :
Tomasz Kordulasiński/Adam Wesołowski 2:0 (15:13, 15:13) 
Finał:
Łukasz Lewandowski/Filip Lewandowski - Igor Suliński/Radek Żuchliński 2:1 (15:7, 13:15, 15:11)
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Łukasz i Filip Lewandowscy (Płock)
II miejsce - Igor Suliński/Radek Żuchliński (Sierpc, Płock)
III miejsce - Tomek Kordulasiński/Adam Wesołowski (Gdańsk, Sierpc)
IV miejsce - Maciej Turowski/Bartosz Fedaczyński (Sierpc)

Radek

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe