Regaty na Jeziorze Urszulewskim

  • 16.08.2019, 09:18 (aktualizacja 16.08.2019, 09:25)
  • MaK
Regaty na Jeziorze Urszulewskim
Od kilku lat najlepsi w Polsce deskarze (zawodnicy klubowi oraz amatorzy) spotykają się nad Jeziorem Urszulewskim, żeby rozegrać Cykliczne Ogólnopolskie Regaty Windsurfingowe o Mistrzostwo Jeziora Urszulewskiego, na wodach mazowieckich i kujawsko-pomorskich.

Dla wodniaków nie ma granic, chociaż Jezioro Urszulewskie położone wzdłuż szosy Rypin – Sierpc dzieli granica międzywojewódzka. Część prawostronna  to Mazowsze w gminie Szczutowo, powiat sierpecki, pozostała część należy do powiatu rypińskiego w woj. kujawsko-pomorskim. Dla deskarzy, pływających przede wszystkim na morzu, akweny śródlądowe są sposobem na zmianę rytmu,  odreagowanie.
W ubiegłą sobotę odbyły kolejne zawody. Komandorami regat byli panowie Marek Gajdka oraz Artur Manelski. Pieczę sędziowską sprawowali Igor Rejman oraz Roman Kaczan. Na starcie pojawili się najlepsi zawodnicy w kraju. Warto dodać, że wielu z nich posiada w swoim dorobku medale mistrzostw świata i Europy. Nie zabrakło także debiutantów. Słowem, na starcie regat pojawili się miłośnicy tego niezwykle widowiskowego sportu. Patronat nad regatami objęli m.in. poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak, gmina Szczutowo, Starostwo Powiatowe w Sierpcu oraz Tartak Urszulewo. Stałym obserwatorem zawodów jest także proboszcz parafii Szczutowo ksiądz Marian Orzechowski.
- Bardzo się cieszę, że znów się spotkamy. Moi parafianie wiedzą zawsze dużo wcześniej, a i tak im przypominam na niedzielnym kazaniu, także w dniu regat. Dla mnie samego to duża frajda. Nad jeziorem nie ma żadnych barier między zawodnikami a kibicami, turystami przybywającymi z różnych stron kraju na wypoczynek. Można porozmawiać, dowiedzieć się czegoś ciekawego, zobaczyć wysiłek zawodników, ich rywalizację. To dla mnie kolejne życiowe doświadczenie. Bardzo wspieram takie inicjatywy – mówi ks. Marian Orzechowski.
Przypomnijmy, że w Urszulewie startowali z powodzeniem  olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata i Europy, o medalistach  mistrzostw Polski nie wspominając: Zofia Noceti – Klepacka,  Max Wójcik, Piotr Myszka, Radosław Furmański, Przemysław Miarczyński, Małgorzata Białecka,  Kamila Smektała,  Maciej Kluszczyński, Dawid Furmański, Zuzanna Czuryło. Jezioro Urszulewskie odwiedzili także szkoleniowcy kadry narodowej – trener Paweł Kowalski i jego asystent Cezariusz Piórczyk. W tym roku na starcie pojawili się m.in.: Paweł Gardasiewicz - wielokrotny mistrz świata, Marlena Jopek - wicemistrzyni świata, Grzegorz Bińkowski - wielokrotny mistrz świata w klasie Masters, czy Ireneusz Kutyła - wicemistrz Europy w klasie Raceboard. 

 

MaK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe