WANDALIZM, GŁUPOTA CZY ATAWIZM?

  • 22.08.2019, 10:57 (aktualizacja 22.08.2019, 11:00)
  • MaK
WANDALIZM, GŁUPOTA CZY ATAWIZM?
.

Czy upadliśmy już tak nisko?
15 sierpnia. Jakże znacząca data. Święto. Czerwona kartka w kalendarzu. Miło, słonecznie, wakacyjnie. Słowem – sielanka. Od czasu do czasu na ulicach słychać radosny gwar spacerowiczów...
Im bliżej godzin popołudniowych, tym częściej ciszę rozdzierają złowrogo brzmiące wybuchy z popularnych korkowców...  
- Odpust - myślę sobie - A niech tam, też byłem dzieckiem.
I tylko mój pies stanowczo nie zgadza się ze mną, bo jak nigdy szuka cichego schronienia w łazience... Uspokajam go! 
Zbliża się wieczór. To normalne, że gwar dzieci ustępuje radosnym konwersacjom trochę starszej latorośli. 
- Młodzież - myślę sobie - A niech tam, też byłem młody!
I tak mija dzień. Jak każdy (no może poza korkowcami). Ale oto późnym wieczorem dzwoni do mnie zbulwersowany członek zarządu osiedla nr 7. Informuje o dewastacji boiska przy Liceum Ogólnokształcącym. 
- Wandalizm! - myślę sobie.... 
- O nie!!! Stanowcze nie!!! Nie byłem wandalem!

Fakty
15 sierpnia br. w  godzinach popołudniowych na terenie boiska przy Liceum Ogólnokształcącym doszło do rażącego aktu wandalizmu. Boisko, które z założenia ma służyć  mieszkańcom osiedla nr 7, zostało dosłownie zdewastowane. Plastykowe krzesełka  nie przypominają już estetycznych siedzisk. Są popalone.  Ponadto, jak informuje przedstawiciel zarządu osiedla nr 7, na terenie przyległym do boiska znajdowały się wyrzucone wersalki i ogrom śmieci. Wystąpiły też inne szkody.  Straty wynikające z dewastacji szacowane są na ponad 2000 zł. 

Konsekwencje
Jak informuje nas zarząd osiedla, o boisko, które miało służyć mieszkańcom, ubiegano się już od 3 lat. Wreszcie skutecznie! W estetyczny wygląd obiektu zainwestowano  kilkadziesiąt tysięcy złotych z budżetu miasta, a więc naszych wspólnych podatków. Z informacji, które  uzyskaliśmy, sprawcy dewastacji są poszukiwani i nie zostaną anonimowi. Zarząd wystąpi również do Komendy Powiatowej Policji o zwiększenie liczby patroli na terenie osiedla. Ponadto trwają intensywne rozmowy z władzami miasta nad zainstalowaniem kamer monitorujących obiekt. Przewodniczący Rady Powiatu, prywatnie mieszkaniec osiedla, jest zbulwersowany wandalizmem! Na swoim fanpage`u poinformował, że w przypadku powtórzenia się podobnych aktów głupoty boisko zostanie zamknięte. Nie omieszkał także podziękować jednemu z mieszkańców, który zainterweniował. 
- W przeciwnym razie mielibyśmy jeden wielki pożar - dodał Przemysław Burzyński.

A teraz do rzeczy! 
Czy ktoś może odpowiedzieć mi na zasadnicze pytanie, co mają w głowach ci kretyni?! Pustkę? A może tylko wiatr tam hula? A może w mózgach wyzwoliły się komórki odpowiedzialne za atawizm? Nie! To niemożliwe! W końcu nasi przodkowie – neandertalczycy – po odkryciu „siły ognia” dbali o to, by ich „domostwa” nie uległy spaleniu. Ogniska były dość starannie jak na tamte czasy osłonięte... Zatem to nie atawizm!
A może zwyczajnie są rozpuszczeni jak przysłowiowy dziadowski bicz! Gdzie byliśmy, gdy był czas nauczyć dzieci, że ławka służy do siedzenia , a nie podpalania, że ognisko pali się podczas wieczornych, rodzinnych spotkań na działkach, a mienie publiczne należy do wszystkich i trzeba o nie dbać! Pójdę dalej. Gdzie byliśmy, kiedy trzeba było nauczyć młode pokolenie, że starszym należy się szacunek, a podniesienie papierka i wrzucenie go do kosza to nie przysłowiowy obciach, ale raczej normalność... 
Upadek, to mało powiedziane.  Nie przeminęły jeszcze echa dewastacji stadionu miejskiego, a tu kolejny akt wandalizmu. Oczywiście nie piszę o wszystkich. Wielu stara się wpajać przyzwoitość w buntownicze „umysły” impulsywnych młodzian. Być może znajdą się tacy, którzy powiedzą: 
- Głupota, ale to tylko jednostki, w takich czasach żyjemy! 
Ja takiemu tłumaczeniu mówię stanowcze nie! Wandal to wandal i nigdy nie powinien być w żaden sposób tłumaczony! Mam nadzieję, że sprawcy tego wybryku zostaną wytropieni i odpowiedzą za swoją głupotę!

Prowokacja
Poniżej przedstawiamy obiekty, których nie dosięgła jeszcze karząca ręka „przyszłości” naszego narodu.
Do dzieła humbejwini! 
Ktoś was musiał w końcu nazwać po imieniu...

Ps. Redakcja w żadnym wypadku nie ma zamiaru nawoływać do czynienia aktów wandalizmu. Ostatni akapit ma wywołać wyłącznie poczucie wstydu wśród sprawców.

MaK

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe