Podejmij #OSEWyzwanie

  • 22.08.2019, 11:08 (aktualizacja 22.08.2019, 11:10)
  • opr. SK
Podejmij #OSEWyzwanie
800 mobilnych pracowni multimedialnych składających się z 16 laptopów każda – to nagrody, które można zdobyć w konkursie #OSEWyzwanie. Zadanie konkursowe jest bardzo proste.

#OSEWyzwanie to konkurs dla szkół zorganizowany  wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji  z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Przyjmowanie zgłoszeń nastąpiło w poniedziałek (19 sierpnia), a prace konkursowe można składać do 16 września. Zadanie konkursowe jest bardzo proste. Po pierwsze, należy zgłosić szkołę do projektu OSE i programu Legitymacja szkolna. Następnie wysłać przygotowaną przez uczniów pracę konkursową, tzn. plakat pt. „SmartSzkoła”. Ci, którzy  chcą zwiększyć swoje szanse na wygraną, wystarczy, że  zorganizują i zgłoszą inicjatywę w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania  oraz zgłoszą również nauczyciela do OSEHero.

Nie trać czasu
Na stronie www.konkurs.ose.gov.pl dostępny jest formularz oraz dokładna i prosta instrukcja, jak się zgłosić  do konkursu, a także regulamin  #OSEWyzwania.
Termin ogłoszenia konkursu nie jest przypadkowy. Druga połowa sierpnia to czas, kiedy dyrekcja i nauczyciele wracają do szkół. To też dobry moment na dopełnienie formalności związanych ze zgłoszeniem się do konkursu. Czas od powrotu uczniów do 16 września (czyli ostatniego dnia przyjmowania konkursowych zgłoszeń) warto za to poświęcić na przygotowanie plakatu. Już myślcie, co mogłoby się na nim znaleźć. Konkurs #OSEWyzwanie jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu.

Już widać jego pierwsze efekty.
Do połowy ubiegłego roku tylko 10% polskich szkół miało dostęp do szybkiego internetu. Pierwsze szkoły zaczęły korzystać z usług OSE we wrześniu ubiegłego roku. Efekt? W tym roku szerokopasmowy dostęp do sieci ma już 12 tysięcy placówek (czyli niemal połowa). Trzy tysiące szkół korzysta z usług OSE. Program stale nabiera tempa. Do końca roku z usług OSE korzystać będzie 10 tysięcy szkół (tyle szkół już podpisało umowy z operatorami).

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe