Internet dla każdego!

  • 22.08.2019, 11:18
  • opr. SK
Internet dla każdego!
120 000 000 złotych - to kwota, którą Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczy na nowy projekt – „Internet dla każdego”. Hotspoty, czyli punkty z bezpłatnym wi-fi pojawią się m.in. w parkach, na skwerach, dworcach, w domach kultury i bibliotekach. Czy gminy z powiatu sierpeckiego zawalczą o taką dogodność dla swoich mieszkańców? Czas pokaże. My informujemy, co należy zrobić, żeby stało się to możliwe.

Jeśli jeździcie po Polsce i szukacie dostępu do publicznego, otwartego i bezpłatnego internetu, możecie mieć problem. Obecnie tylko 405 gmin w naszym kraju ma hotspoty, czyli punkty z bezpłatnym wi-fi. Statystycznie więc hotspot znajdziecie w jednej z sześciu odwiedzonych gmin. 

Prosty konkurs
Internet mobilny jest dla Polaków podstawowym sposobem dostępu do sieci. Wybieramy go ze względu na szybkość i łatwą dostępność. Gmina, która zechce, żeby w jej okolicy pojawił się hotspot, musi wziąć udział w konkursie, który jest nietypowym konkursem. Dlaczego? Dlatego, że nie przygotowano żadnego zadania konkursowego, wystarczy tylko zgłoszenie. 

Kilkadziesiąt tysięcy dla każdej gminy
Gminy mogą ubiegać się o dofinansowanie (bon) na budowę publicznych hotspotów na swoim terenie. Maksymalna kwota indywidualnego dofinansowania to 64 368 zł. Środki pokryją koszty instalacji hotspotów, ale utrzymanie infrastruktury i przepustowości będzie już zadaniem gmin. Dzięki konkursowi każda z nich zostanie wyposażona w przynajmniej 10 punktów posiadających wi-fi o prędkości na poziomie 30 MB/s. Wszystkie dokumenty znajdują się na stronie konkursu. 

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe