KIEROWNIK Z POWOŁANIA

  • 21.09.2016, 10:26
  • JG
KIEROWNIK Z POWOŁANIA
Radny powiatowy, członek struktur PiS, społecznik, pasjonat sportu został kierownikiem placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Sierpcu. Zastąpił na tym stanowisku wieloletniego pracownika placówki Józefa Rękawieckiego.

Mariusz Turalski został kierownikiem z powołania przez dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie.  Czym sugerował się jego poplecznik, pozostaje zagadką, gdyż Kasa nabrała wody w usta i milczy. Pytania wysłane do rzecznika prasowego KRUS także pozostały bez odpowiedzi. Brzmiały one następująco: „Jakie doświadczenie posiada obecny kierownik, czy jest ono wymagane, na jaki okres został wybrany, jakie obowiązki ma wykonywać, jak dużym zespołem pracowników będzie kierować, czy w placówce mogą nastąpić zmiany na stanowiskach pracowniczych, czy powoływanie i odwoływanie pracowników leży w gestii kierownika?".

    Dla przykładu, jeszcze rok temu w Giżycku, aby dostać się na podobne stanowisko, trzeba było posiadać na przykład wykształcenie preferowaneekonomiczne, rolnicze, administracyjne lub zarządzanie. Wymagania konieczne to między innymi co najmniej 4-letni staż pracy zawodowej, znajomość ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, znajomość ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej ze środków publicznych i ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników, wiedza z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym znajomość przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, znajomość ustawy Prawo Zamówień Publicznych, komunikatywność, wysoka kultura osobista.

    Póki co nowo wybrany kierownik KRUS w Sierpcu nie wykazał się komunikatywnością, bo odmówił udzielenia odpowiedzi na jakiekolwiek pytania zadane przez gazetę. Według informacji zebranych przez gazetę wynika, że nowy kierownik sierpeckiej placówki nie posiada wykształcenia rolniczego ani też nie ma doświadczenia związanego z rolnictwem. W ostatnim czasie starał się o stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sierpcu.

JG
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
janko muzykant
janko muzykant 4.11.2018, 18:47
dobra zmiana w całej okazałości

Pozostałe