W budynku było 10 sztuk bydła

  • 28.08.2019, 09:35
  • SK
W budynku było 10 sztuk bydła
20 sierpnia w miejscowości Kowalewo Boguszyce doszło do pożaru budynku obory. Poniesione straty sięgają 100 tys. złotych.

Zgłoszenie miało miejsce kilka minut po godz. 13.00 we wtorek 20 sierpnia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek murowany posiadający drewniany strop oraz drewnianą więźbę krytą blachą. Budynek objęty był pożarem w całości, konstrukcja dachu uległa zawaleniu, a w środku budynku przebywało 10 sztuk bydła (byki). Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu do pomieszczeń, gdzie znajdowały się zwięrzęta, oraz dwóch prądów wody w obronie, tj. jeden w obronie budynku mieszkalnego, zaś drugi w obronie budynku gospodarczego. Zwierzęta udało się uratować.
Pod koniec działań ratowniczo-gaśniczych okazało się, że dwóch mężczyzn doznało powierzchownych oparzeń skóry podczas samodzielnej próby ugaszenia pożaru. Mężczyźni zostali opatrzeni przez Zespól Ratownictwa Medycznego. 

Straty
Spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu wraz z pokryciem, strop. Ponadto cztery sztuki słomy sprasowanej, trzy sztuki drewnianych drzwi i dwa metry sześcienne opału. Straty ocenia się na kwotę 100 tys. złotych. Dzięki interwencji czterech średnich pojazdów gaśniczych, dwóch ciężkich i jednego pojazdu specjalistycznego udało się uratować mienie o wartości 600 tysięcy złotych.

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe