Integracja w skansenie [foto]

  • 28.08.2019, 09:54 (aktualizacja 28.08.2019, 09:56)
  • SK
Integracja w skansenie [foto]
W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyły sie XII Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne spotkanie poprowadzili radni miejscy Joanna Szewczykowska oraz Piotr Rzeszotarski.

Mottem i celem imprezy jest integracja, pokonywanie barier i zwiększanie świadomości społecznej na temat potrzeb i problemów osób z różnymi niepełnosprawnościami. Spotkanie ma charakter rodzinnego pikniku i stanowi świetną okazję  do wspólnej zabawy, rozmowy. Organizacja Mazowieckich Dni jest inicjatywą sierpeckiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka "Szansa na życie". Uczestnicy XII Mazowieckich Dni mogli zwiedzić ekspozycję" Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych". Mogli także wziąć udział w "zabawie na dechach", której przygrywała wiejska kapela. Ponadto program imprezy obejmował zwiedzanie wystaw w galerii rzeźby ludowej i powozowni, lub uczestnictwo w pokazach wiejskich zajęć domowych, rzemiosła i rękodzieła. Na polanie zaś miało miejsce ognisko, gry i zabawy.

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe