Prawie milion złotych dla SP nr 3

  • 05.09.2019, 08:06
  • MaK
Prawie milion złotych dla SP nr 3 fot. SPnr3
Podczas poniedziałkowych obrad  Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej radni stosunkiem głosów 14 za przy jednym wstrzymującym się podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia gminy-miasto Sierpc do realizacji projektu pod nazwą "Szkoła ćwiczeń dla miasta Sierpca, Płocka oraz powiatu sierpeckiego województwa mazowieckiego" w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Projekt "Szkoła ćwiczeń" to projekt skierowany do uczniów i nauczycieli polegający na utworzeniu przez placówkę wiodącą, czyli przez "szkołę ćwiczeń" takiej właśnie jednostki. Szkołą wiodącą w tym wypadku jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu. Na realizację tego projektu placówka mogła uzyskać potężną kwotę, a mianowicie około 1000000 zł. Projekt został złożony przez dyrekcję SP nr 3 26 czerwca bieżącego roku i jako jedyny  z województwa mazowieckiego przeszedł akceptację merytoryczną, dzięki czemu został skierowany do negocjacji, które odbyły się w Ministerstwie Edukacji Narodowej 22 sierpnia. W trakcie tych negocjacji ustalono kwotę opiewającą na ponad 900000 zł. Jest ona przeznaczona na przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli współpracujących i tworzenie sieci szkół, a także stworzenie w Szkole Podstawowej nr 3 czterech nowoczesnych pracowni: matematycznej, językowej, przyrodniczej oraz informatycznej. Ponadto projekt umożliwi wsparcie nauczycieli w obszarach przedmiotowych typu matematyka, informatyka, języki obce, przedmioty przyrodnicze, umiejętności uniwersalne. Da także możliwość kompleksowego wsparcia w zakresie metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia, wsparcia w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych u uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzięki projektowi możliwa będzie także współpraca z instytucjami kultury. Negocjacje nadal trwają, a jednym z warunków niezbędnych do ich finalizacji było podjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie przystąpienia szkoły do realizacji projektu "Szkoła ćwiczeń". Pozostała kwota przeznaczona jest na różnego rodzaju szkolenia i ćwiczenia. Czas realizacji projektu to 3 lata. Przez kolejne 2 lata od zakończenia projektu beneficjent zobowiązany jest jeszcze do prowadzenia zajęć otwartych w postaci praktyk studenckich. Projekt w stu procentach finansowany jest z budżetu Ministerstwa Edukacji Narodowej. W związku z tym miasto nie ponosi żadnych kosztów. Wszystkie działania podejmowane w związku z projektem są finansowane przez wyżej wymienione ministerstwo na podstawie wcześniej przygotowanego harmonogramu. Do współpracy w charakterze placówek partnerskich zaproszone zostały między innymi szkoły podstawowe w Bledzewie, Gozdowie, Lelicach, Szczutowie, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sierpcu, Liceum Ogólnokształcące im. biskupa Leona Wetmańskiego, Szkoła Podstawowa z oddziałami dwujęzycznymi w Płocku.

MaK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe