Przeszło do historii

  • 05.09.2019, 08:15
  • SK
Przeszło do historii
Mająca miejsce w ostatnich latach reforma systemu oświaty doprowadziła do likwidacji gimnazjów i powrotu do ośmioklasowego sytemu nauczania w szkołach podstawowych. 2 września, w dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020, miało miejsce oficjalne zakończenie działania sierpeckiego Gimnazjum Miejskiego.

Tego dnia odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej w budynku Gimnazjum Miejskiego i oficjalne zakończenie jego funkcjonowania. Obecny przy odsłonięciu burmistrz otrzymał od dyrektor Katarzyny Kordulasińskiej pamiątkowy klucz, który wcześniej otrzymało gimnazjum w dzień rozpoczęcia swojej działalności w 2000 roku od ówczesnego burmistrza Sierpca. Obecnie budynek gimnazjum został włączony do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sierpcu. Od tego roku uczniowie tej szkoły będą uczęszczać na zajęcia lekcyjne właśnie tu. Przy odsłonięciu tablicy obecna również była nowa dyrektor „Dwójki”

Z kart historii
28 lutego 2000 roku uchwałą Rady Miejskiej w Sierpcu powołano do życia Gimnazjum Miejskie w Sierpcu z siedzibą przy ulicy Braci Tułodzieckich 2.
Rozpoczęło ono swoją działalność 1 września 2000 roku. Pierwszym dyrektorem była pani Bożena Watemborska. 
Inauguracyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej odbyło się 28 sierpnia 2000 roku. W pierwszym roku istnienia placówki uczyło się w niej 660 uczniów w 44 oddziałach, a Radę Pedagogiczną stanowił zespół 49 nauczycieli, przed którymi stanęło trudne i odpowiedzialne zadanie kształtowania nowej rzeczywistości szkolnej.

SK

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe