Koniec "DARMOCHY"

  • 05.09.2019, 08:17
  • SK
Koniec "DARMOCHY"
Zgodnie z lipcową zapowiedzią, postanowieniem uchwały Rady Miejskiej Sierpca z dniem 1 września została uruchomiona Strefy Płatnego Parkowania w Sierpcu, tym razem obejmująca ul. Jana Pała II i ul. Wiosny Ludów.

Przypominamy 
Decyzja o stworzeniu Strefy Płatnego Parkowania w mieście została podjęta jeszcze za poprzedniej władzy, czyli w 2013 roku. Obecnie już od dłuższego czasu funkcjonuje jej pierwszy etap, zaś drugi właśnie uruchomiono. Głównym celem stworzenia strefy jest wymuszenie ruchu pojazdów w centrum miasta i odciążenie miejsc parkingowych. Na terenie miasta, a szczególnie w dni targowe, występują problemy z parkowaniem pojazdów. Często posiadacze aut nieracjonalnie wykorzystują miejsca parkingowe. Na przykład mieszkańcy osiedli parkują wzdłuż głównych ulic a nie na parkingach osiedlowych, które w tym czasie świecą pustkami. Miejsca parkingowe wzdłuż ul. Jana Pawła II czy ul. Wiosny Ludów są wręcz zapchane. Powoduje to utrudnienie w płynności ruchu aut, jak również stwarza zagrożenie dla pieszych wychodzących zza pojazów. Mająca miejsce Strefa Płatnego Parkowania obejmuje ul. Jana Pała II od skrzyżowania z ul. Piastowską do skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja, oraz ul. Wiosny Ludów od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Piastowską.  Łącznie zamontowano cztery parkomaty. Rozbudowana strefa zostanie oznaczona znakami pionowymi.

Opłaty 
Zgodnie z regulaminem w Strefie Płatnego Parkowanie będą wprowadzone trzy rodzaje opłat. Pierwsza dotyczy karty abonamentowej ogólnej, którą może wykupić każdy korzystający ze strefy – 50 zł, druga zaś to karta abonamencka dla mieszkańca, która przysługuje osobie zamieszkującej  okolicę strefy- 15 zł,decyduje tu wpis w dowodzie rejestracyjnym. Kolejna opłata zaczyna się od 1 zł. Ważnym jest, że osoby prowadzące działalność gospodarczą będą mogły w pełni odpisać zakup karty  od podatku.  Zostanie także wyznaczonych kilka miejsc parkigowych zwolnionych z opłaty dla osób niepełnosprawnych posiadających aktualną kartę.
Przypominamy, że kolejną częścią miasta, gdzie ruch w dni targowe jest duży i miejsc parkingowych brakuje, to Plac Chopina i ulice przyległe. 

Reakcja
1 września przypadł w niedzielę, więc faktyczne uruchomienie Strefy Płatnego Parkowania maiło miejsce 2 września, tj. w poniedziałek. Od godzin rannych zauważalnym był zamęt i dezorientacja wśród osób parkujących wzdłuż ul. Jana Pawła II oraz krzątających się strażników miejskich. Właściciele aut, którzy nie pochodzą z Sierpca, a dojeżdżają co najmniej 40 kilometrów byli bardzo obużeni faktem, że od teraz będa zmuszeni uiszczać opłatę. Jak słychać było padały zwroty, że przyjeżdżają każdego dnia na kilka godzin do pracy, a nie na 15 czy 30 min, żeby zrobić zakupy. Pytali, czy to znaczy że muszą parkować na obrzeżach miasta, żeby nie płacić. Tego dnia patrolująca ulice straż miejska nie karała kierowców mandatami. Wszystko odbywało się w formie informacyjnej. Nasówa się pytanie czy cel montażu Strefy Płatnego Parkowania czyli zmuszenie mieszkańców osiedli do parkowania na parkingach osiedlowych nie będzie przeżuceniem problemu, czyli przyjezdni mogą zacząć parkować na parkingach osiedlowych. Czas pokaże

SK

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pożyczek
pożyczek 11.09.2019, 12:13
Potrzebujesz pomocy finansowej, pożyczek? Jeśli tak, napisz więcej informacji

E-mail: [email protected]
Numer WhatsApp: + 1-(802)-327-3165
Strona internetowa: https://winniefredwalter.wixsi…

Dziękuję

Pan Walter
JACEK
JACEK 10.09.2019, 08:41
PŁOCK DUŻE MIASTO I DO 30 MIN CZYLI NA ZAKUPY JEST ZA DARMO

Pozostałe