Dożynki gminne

  • 05.09.2019, 08:31 (aktualizacja 05.09.2019, 08:35)
  • SK
Dożynki gminne
1 września w gminie Zawidz miały miejsce uroczystości dożynkowe. W obchodach święta plonów uczestniczyli nie tylko rolnicy, ale także mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili posłowie Piotr Zgorzelski oraz Waldemar Olejniczak. Obecny był także starosta sierpecki wraz z przewodniczącym rady i radnymi. Całość uświetniły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy oraz klasy mundurowe z tamtejszej szkoły. Uroczystość rozpoczęto wspólną mszą świętą w kościele parafialnym św. Marcina w Zawidzu, po której korowodem dożynkowym przemieszczono się na plac przed Urzędem Gminy. Tu właśnie odbyła się druga część uroczystości dożynkowych, miały miejsce przemówienia zaproszonych gości,  podczas których w stronę rolników padły słowa uznania i podziękowania za ich trud i ciężką pracę. Starostowie tegorocznych dożynek, tj. Renata Morawska oraz Sylwester Olkowicz  przekazali na ręce wójta chleb wypieczony z mąki z tegorocznych plonów. Podczas dożynek uhonorowano Rolnika Roku, którym został Jan Żbikowski, oraz Młodego Rolnika Roku, którym został Marek Sabała. Ponadto oko cieszyły pięknie wykonane przez delegacje wieńce dożynkowe. W dalszej części obchodów miała miejsce część artystyczna, po której nastąpiło spotkanie integracyjne wraz zabawą taneczną. 
 

>>>Więcej zdjęć na naszym Facebook’u<<<

SK

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe