Warsztaty filmowe

  • 05.09.2019, 08:37 (aktualizacja 05.09.2019, 08:38)
  • (katia)
Warsztaty filmowe
W ramach kończącej się akcji „Lato w Mieście 2019” Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zaproponowało młodzieży w wieku 10-14 lat dwudniowe warsztaty filmowe. Warsztaty poprowadzili Michał Baranowski i Anna Żakowiecka-Krysiak. - Operator kamery, montażysta, grafik komputerowy, fotograf. 

Michał Baranowski od kilkunastu lat współpracuje z ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi (TVP, POLSAT, TVN, PLANETE, ARTE, DISCOVERY). Realizował materiały filmowe m.in. dla „MAGAZYNU EKSPRESU REPORTERÓW” TVP 2, „PUNKT WIDZENIA” TVP 1, „PO ZMIERZCHU” TVP 2,„NEWSROOM” TVP INFO, „TYGODNIK.PL” TVP POLONIA. Realizował zdjęcia filmowe do kilkunastu filmów dokumentalnych emitowanych na kanale PLANETE, TVP POLONIA, DISCOVERY. W latach 2009 – 2011 zrealizował oprawy graficzne do publicystycznych programów emitowanych w TVP S.A. Jako fotograf współpracuje z Agencją Fotograficzną „Reporter”. Od 2001 roku właściciel agencji reklamowej GOODART/GOODFILM.
Anna Żakowiecka-Krysiak to dziennikarka dzienników i tygodników lokalnych oraz czasopism ogólnopolskich, autorka reportaży, głównie o tematyce społecznej i interwencyjnej.
W czasie trwania zajęć uczestnicy poznali ABC poprawnego filmowania poprzez ćwiczenia praktyczne, oglądanie krótkich filmików, a także tworzenie własnych, realizowanie etiud, pracę ze scenariuszem, próby przed kamerą itp. Realizowali program informacyjny oraz poznali techniki i sposoby realizacji zdjęć filmowych, podstawy dotyczące zasad montażu, omówili oprogramowania, porównali programy darmowe i płatne. Każdy z uczestników mógł stanąć za kamerą, wcielić się w rolę montażysty, a nawet zagrać w reklamie czy filmie. 
Warsztaty na tyle spodobały się uczestnikom, że powstały pomysły uruchomienia stałych zajęć warsztatowych. Czy zostaną uruchomione? Czas pokaże, ale o planach w ich realizacji będziemy informować na bieżąco na łamach Kuriera. Efekty pracy młodych adeptów sztuki filmowej będzie można obejrzeć niedługo na stronie oraz FB Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Kto wie? Być może wyrastają nam młodzi artyści, operatorzy, dźwiękowcy, reżyserzy, o których usłyszymy w niedalekiej przyszłości.

(katia)

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe