FC Grąbiec najlepszy w turnieju piłkarskim na sierpeckim orliku

  • 05.09.2019, 08:38
  • Radek
FC Grąbiec najlepszy w turnieju piłkarskim na sierpeckim orliku
.

W tym turnieju miały zagrać drużyny mieszane. O co dokładnie chodziło animatorowi sportu? Co to miało na celu? Otóż chęć zaangażowania w grę dzieci i młodzieży. 
Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn, dwie natomiast zagrały „poza turniejem”, gdyż nie spełniały warunków regulaminu. Organizatorem turnieju byli animator sportu Łukasz Wróblewski i Starostwo Powiatowe w Sierpcu. Patronatem zawody objął starosta sierpecki Mariusz Turalski. Dwie grupy system „każdy z każdym” i piłkarskie emocje rozpoczęte. Dzieci i młodzież wykazują chęć uprawiania sportu, przychodząc na wakacyjny cykl sportowo-rekreacyjny organizowany na orliku. Takich bramkarskich parad jak na tych zawodach nie powstydziłby się Gigi Buffon. Takie z kolei kąśliwe strzały ci młodzi ludzie podpatrywali zapewne u Edena Hazarda. Piłka nożna zawsze będzie popularna, piłkarze będą idolami dzieci i młodzieży.
Mecze na orliku stały na dobrym sportowym poziomie. W rozstrzygającym o zwycięstwie meczu, w którym spotkali się najstarsi uczestnicy turnieju (grający poza nim) „Hawajski adidas” w składzie Bartosz Gołębiewski, Radosław Żuchliński, Sylwester Lisicki, Sebastian Lisicki, Mateusz Rypiński, Mateusz Brzeziński) zwyciężył po rzutach karnych 5:3 z ekipą „Skompensis”, która przyjechała w składzie: Patryk Olszewski, Krystian Kamiński, Arek Umiński, Bartosz Górecki, Jakub Skrobiński, Bartosz Kołodziejski. Z kolei w pierwszym półfinale turnieju FC Grąbiec (Julia Janiszewska – jedyna dziewczyna, która grała w turnieju, Karol Dąbrowski, Jakub Grabowski, Jakub Wolski, Dominik Piotrowski, Igor Jabłoński) pokonał 3:0 Osiedle Jana Pawła II (Mikołaj Jaworski, Kamil Spychała, Krystian Burczyk, Jakub Mielnikow, Bartek Przeździęk, Gracjan Kowalczyk, Bartosz Sypniewski). Drugi półfinał to starcie ekipy o nazwie Codziennie (Paweł Jaskowski, Adrian Górecki, Jakub Obrębski, Eryk Kamiński, Adam Oszal, Bartosz Jagodziński) z zespołem Krzychu Team (Kacper Janiszewski, Tomek Marciniak, Krzysztof Jackowski, Adam Muszyński, Adam Przybysz, Jakub Gumiński). Po serii rzutów karnych (w regulaminowym czasie 0:0) Krzychu Team wygrał 3:2. Wiadome było, kto zagra o złote medale, a kto powalczy o brąz. Trzecie miejsce w turnieju przypadło ekipie Codziennie, które pokonało Osiedle Jana Pawła II 3:2. Finał budził duże emocje. Niestety grad goli nie padł. Skończyło się 1:0 dla FC Grąbiec i to ten team cieszył się ze zwycięstwa. Gmina Zawidz górą w Sierpcu. Najlepszą zawodniczką z wygranej drużyny została wybrana Julia Janiszewska, z ekipy Krzychu Team wyróżniono Krzysztofa Jackowskiego, a z „brązowego” składu Codziennie najlepszym okazał się Jakub Obrębski. 
Te zawody przeszły już do historii. Widać zainteresowanie futbolem. Trzeba działać i tworzyć dla innych, co czyni animator sportu Łukasz Wróblewski.

 

Radek

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe