RZEŹBIARZ Z ZAWIDZA ODZNACZONY POŚMIERTNIE

  • 23.11.2016, 12:29 (aktualizacja 01.12.2016, 12:42)
  • Opr. Red.
RZEŹBIARZ Z ZAWIDZA ODZNACZONY POŚMIERTNIE
W poniedziałek, 7 listopada, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Adam Struzik wręczył nagrody dziesięciu laureatom XVII edycji konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wśród nagrodzonych znalazł się prekursor rzeźby z Zawidza- Jan Krajewski.

Niestety artysta nie mógł odebrać tego prestiżowego wyróżnienia. W jego imieniu zrobili to wnuczka Emilia i syn Krzysztof. Jan Krajewski zmarł 1 listopada. Był synem wybitnego rzeźbiarza Wincentego Krajewskiego, odznaczonego Złotym Krzyżem Zasługi. Jest wpisany do Złotej Księgi w Belwederze jako zasłużony dla polskiej kultury. Debiutował w 1961 roku. Brał udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych, między innymi w Belgii, Francji, NRD, ZSRR, Portugalii, Czechosłowacji, RFN, na Węgrzech, w Bułgarii, we Włoszech, USA, Szwajcarii i Austrii.  Jan Krajewski przez pięć lat uczył bezinteresownie rzeźbiarstwa dzieci i młodzież w Zbiorczej Szkole w Zawidzu Kościelnym. Od 15 lat Jan Krajewski był niewidomy, po bardzo trudnych i skomplikowanych operacjach utracił nieodwracalnie wzrok. Był bardzo silnym psychicznie człowiekiem, który nie poddał się przeciwnościom losu, wręcz przeciwnie. Narodził się w nim jeszcze jeden niepowtarzalny talent -  muzyczny.

Opr. Red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LESZEK
LESZEK 19.04.2019, 18:28

To świadectwo jest prawdą. Jestem kobietą z trójką dzieci. Ponieważ mój mąż umarł, byłem w tarapatach. I było wiele długów zapłacić przed końcem stycznia i rozpocząć własną działalność gospodarczą. Poprosiłem moich sąsiadów i mój Bank, aby pomóc, ale ludzie nie chcą mi pomóc. Byłem w poważnych kłopotów. Odpowiedziałem kilka ofert kredytowych w Internecie i mam oszukany dwa razy. Ale Kontynuując moje badania, czytałem świadectwo pożyczki, które mówił o uczciwym i poważnym człowiekiem. Cóż ten człowiek jest Pan Michel PLANCQ, który pomógł mi z pożyczką 60,000. Gwarantuję, że otrzymałem kredyt w zeszłym tygodniu i dzięki tym pieniędzmi, będę w stanie zapłacić rachunki. Prawdą jest, że zgodziła się zapłacić za ubezpieczenie, które pokrywa refundację. Jeśli chcesz pożyczki, radzę ci ten człowiek i nie będzie rozczarowany.

Tam masz swój adres e-mail: [email protected] WhatsApp: + 33683565294

zaufać mu.
Grzegorz
Grzegorz 20.01.2017, 21:35
Tak wspaniały i mądry człowiek, przede wszystkim tak wielce zasłużony i dopiero pośmiertnie nagrodzony takim debiutem, to nic innego jak dowód na brak szacunku dla najwybitniejszych osób.
Bardzo długo znałem Ś.P. Jana Krajewskiego, był niepowtarzalnym człowiekiem... Świeć pamięć jego duszy!
A WAM, DROGA "WŁADZO", życzę większej uwagi do wybitnych ludzi i przede wszystkim większego szacunku!!!!!!!!!!!

Pozostałe