NAGRODZENI ZA POMOC

  • 07.12.2016, 12:45 (aktualizacja 14.12.2016, 12:47)
  • Opr.JG
NAGRODZENI ZA POMOC
Poznaliśmy laureatów konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Wśród nich znaleźli się Szkolny Klub Wolontariatu Pomocna Dłoń z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym oraz Krzysztof Jędrzejewski z gminy Mochowo.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 7 listopada w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Zwycięzcom konkursu  z powiatu sierpeckiego towarzyszyli między innymi starosta sierpecki Jan Laskowski, przewodniczący Rady Powiatu Jan Rzeszotarski, wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski oraz honorowy prezes stowarzyszenia „Szansa na życie” Wojciech Rychter.

 

Pomocni gimnazjaliści

I miejsce w konkursie zajął  Szkolny Klub Wolontariatu Pomocna Dłoń z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym. Motto klubu to słowa profesora Władysława Bartoszewskiego – „Najważniejsze, by w życiu być przyzwoitym”. Członkowie klubu angażują się w działania na rzecz drugiego człowieka w wielu obszarach wolontariatu, pracują z osobami niepełnosprawnymi, osobami starszymi, organizują zbiórki żywności, pomagają w schronisku. Ich postawa może być wzorem oraz inspiracją dla innych. Grupa liczy 50 młodych osób, czyli ponad połowę z 99 uczniów gimnazjum.

 

Energia z Żurawina

Wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie odebrał też Krzysztof Jędrzejewski, zgłoszony przez wójta gminy Mochowo Zbigniewa Tomaszewskiego i Stowarzyszenie „Szansa na życie” z Sierpca. Krzysztof Jędrzejewski to 36-letni mieszkaniec Żurawina, podopieczny Sierpeckiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka „Szansa na Życie”. Sam jest osobą niepełnosprawną, a mimo to pomaga innym. Od 9 lat jest wolontariuszem. Pozytywną energią zaraża innych członków stowarzyszenia. Dał się poznać jako młody wrażliwy człowiek niosący pomoc innym. Jest odpowiedzialny, obowiązkowy i punktualny do tego stopnia, że potrafi przyjść na umówione zebranie wolontariatu dużo przed czasem, twierdząc, że „woli być wcześniej, niż się spóźnić”. Umie współdziałać w zespole. Z przyjemnością wykonuje obowiązki wolontariusza. Jeśli już się do czegoś zobowiąże, to stara się to wypełnić najlepiej jak potrafi. Wykorzystuje szansę poznania i nauczenia się nowych rzeczy od innych. Jest osobą, na której można polegać. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.

Opr.JG

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe